Specialist Salarizare

Ești în căutarea unui loc de muncă? La Meda ai oportunitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și ambițioasă, într-una dintre cele mai mari și moderne fabrici de preparate din carne din România.

Meda Prod ’98 este un căutarea unui Specialist Salarizare care să se alăture echipei sale de profesioniști!

Candidatul Ideal:

– Licențiat(a) în Contabilitate/ Economie/ Finanțe/Psihologie;

– Cunoștințe temeinice de legislația muncii și cazuistica în domeniul Resurselor Umane;

– Experiența în domeniul salarizării și administrării de personal – minim 5 ani;

– Cunoștinte avansate Excel;

– Capacitate de analiză și sinteza, atenție la detalii;

– Persoană organizată, responsabilă, orientată spre oameni și soluții, deschisă, flexibilă;

– Cunoștințele de operare în Charisma;

– Limba engleză – nivel mediu.

Descrierea jobului:

– Calculul ștatelor de plată lunare în baza informațiilor din contractele individuale de muncă, pontajelor lunare și a altor documente transmise;

– Întocmirea și transmiterea declarațiilor lunare (D112) /anuale privind contribuțiile salariale și impozitul pe venit;

– Efectuarea plaților on-line a salariilor, a contribuțiilor sociale și impozitului pe venit;

– Gestionarea concediilor de odihnă și întocmirea rapoartelor privind concediile efectuate și gestiunea concediilor medicale;

– Întocmirea situațiilor lunare privind tichetele de masă, note contabile;

– Întocmirea rapoartelor lunare solicitate de Management;

-Întocmirea dosarelor pentru recuperarea sumelor privind concedii și indemnizații de asigurări sociale de sănătate;

– Implementarea schimbărilor legislative privind administrarea de personal și salarizare;

– Întocmirea raportărilor statistice obligatorii.

Așteptăm să ni te alături!